Zdroje

Jaká je životnost činidla AdBlue?
Životnost AdBlue je 36 měsíců od data výroby. Teplota skladování by přitom měla být do 25°C a nemělo by být vystaveno přímému slunečnímu světlu. Při stárnutí kapaliny AdBlue dochází ke snížení koncentrace močoviny. Například automobilka Škoda doporučuje při malém nájezdu kilometrů kapalinu po čtyřech letech vyměnit. Nespotřebovaná kapalina by se měla odevzdávat ve sběrném dvoře, ale nejde o nebezpečnou látku pro životní prostředí.

 

DEAKTIVACE EMULATOR VYPNUTI KLICOVA SLOVA

Vypinac neni vysvětlen

legalnost – vysvětleni

 

Máte potíže s AdBlue?

Zanáší se Vám nebo stále dochází aditiva? Nákladní automobil se přepíná do náhradního režimu? Zkracuje se Vám životnost turbodmychadla? Zobrazují se Vám na přístrojové desce kontrolky ohledně emisí? Tyto problémy jsme schopni vyřešit!

Zabýváme se softwarovou problematikou celého systému řízení motoru. Oprava probíhá tak, že se v řídící jednotce motoru vyřadí řízení kontroly a zpětné recyklace. V prvním kroku je fyzické odstranění filtru z vozidla. Následuje softwarová úprava, která spočívá v deaktivaci řídícího procesu autodiagnostiky zanesení filtru v řídící jednotce, poté vyrušení kontroly přítomnosti aditiv a deaktivaci pravidelné regenerace.

Přeprogramováním přes diagnostický port můžeme omezit nebo zcela zrušit funkci AdBlue. U většiny vozů je potřeba montáže přídavného modulu, výjimkou jsou vozy Scania a DAF. Proces vypnutí funkce Adblue Vám ušetří peníze a prostoje, jelikož při používání AdBlue platíte za kapalinu, ale také si tím poškozujete i nákladní vůz (zejména zvýšená koroze výfukového systému, turba a tak dále).

Přeprogramováním jednoty ECU snížíme spotřebu AdBlue v nákladním automobilu nebo ji úplně zakážeme. Tímto přeprogramováním můžeme také zvýšit točivý moment motoru, výkon a účinnost. Zároveň dosáhneme úspory nafty v rozmezí 8-10%.

 

Napsat komentář